טיולי סתיו

בעקבות פריחת החלמוניות בסתיו

בעמק החולה - אגמון החולה החדש, שמורת החולה, בריכות הדגים

בימים אלו אלפים של עגורים, שקנאים, ברווזים ורבים אחרים באגמון החולה החדש , בשמורת החולה ובעמק החולה בכלל, נציע לכם סיור מרתק בעקבות אלפי הציפורים הנודדות, לאתרי האכילה, הלינה והבילוי שלהן ונספר את סיפור האגם והביצה. חגיגה של ממש לראות את המראות, לשמוע את הקולות ולחזות ביופי הזה כשהשמים מעלינו עמוסים בפעילות של שקנאים, עגורים, ברווזים, דורסים ועופות אחרים, בעיקר לפני שקיעה כשכולם עפים ממהרים לאתרי הכינוס לקראת לילה.

באגמון החולה אפשר לעשות זאת ברגל, באוטובוס, באופניים, ברכב חשמלי או בעגלת המסתור.

בשמורת החולה נחזה במיצג אורקולי מרהיב על נדידת הציפורים ועל עמק החולה, גם נצא לסייר ברגל בשבילי השמורה .

בבריכות הדגים בעמק החולה נצפה בפעילות ציפורים במים ובאוויר.

נשלב טיול ג'יפים נפלא בשדות העמק ובמדרונות הגולן.

הר מירון, ואדי ראש פינה, גוש חלב

במסלול הטבעתי של הר המירון תמיד נעים ונחמד לטייל, תצפיות נוף מרהיבות וחורש צפוף ועשיר, בעונת הסתיו מצטרפות לחגיגה החלמוניות, הסתווניות, גם הכרכומים והמראות נפלאים.  בואדי ראש פינה נפגוש את החלמוניות במסלול היורד מהר כנען ,על הדרך הישנה שהובילה מצפת למושבה. בדרך נעבור ליד מעיינות מפכים ומים זורמים, צמחיית נחלים , גם כרמי זיתים ושקדים.

בנחל גוש חלב נהלך לאורך ערוץ הנחל ונפגוש חלמוניות על המדרון שממול וגם בית כנסת קדום ששרידיו כאן מהימים בהם ישבו כאן יהודים, לפני כ-1500 שנה. נשלב סיור בכפר הגלילי והנאה ונבקר ביקב מקומי שבעליו יספר על היין/ הבירה/ הגראפ והערק שהוא מייצר וגם על השפה הארמית שהחלו לשמר בכפר. אם נרצה גם ננגב חומוס עם פיתה במסעדה מקומית טובה. 

נופים, צדיקים ומקובלים בגליל העליון

אל צפת עיר המקובלים והאמנים ואל יערות בירייה הקסומים.

צפת – נסייר בסמטאותיה העתיקות של עיר הקודש, עיר המקובלים, נספר על בתים ואנשים ,נבקר בבתי הכנסת העתיקים של העיר ונספוג מן האווירה הקסומה שלה.

ניפגש עם צייר עפ"י הקבלה, עם גבינה צפתית , ספינצ' צפתי מתוק או יין מקודש למהדרין. גם עם נגינתו של כליזמר בסמטאות, נבקר בגלריות הנאות ונגלה שמשהו טוב קורה בעיר העתיקה .

נלך ברגל לתצפית הר יבנית ,תצפית נהדרת על עמק החולה והגולן, גם קברי צדיקים שם.

נמשיך דרך חורשת ארזים מטופחת ,אל המעיינות שבדרך – עין גוזי ועין נבוריא, ונסיים בשרידיו החבויים של בית כנסת קדום מלפני כ-1500 שנה של הכפר היהודי נבוריא – כ-2 ש"ע הליכה.

לקינוח נבקר ביקב רימון – לשמוע ולטעום יין רימונים אשר משפחה מקומית מייצרת בהצלחה.