טיולי אביב

אל הפריחות, הריחות והצבעים

טיול סובב כנרת

מסלולי הליכה, כנסיות ודגים

עכשיו בין עונת הגשמים לקיץ החם נהנה להלך קרוב לכנרת בשבילים של "סובב כנרת" שהוסדרו לאחרונה בקטעים נפרדים כמו : בין מעגן כפר נחום לבין גשר אריק , סמוך לקיבוץ האון , בין החופים הסמוכים לטבריה וגם הטיילת המחודשת של טבריה . אלו קטעי הליכה נוחים ומסומנים לקראת השלמת סובב כנרת כולו.

אפשר לגוון בביקור באחת הכנסיות המעניינות כמו דומוס גליליי , הר האושר או הכנסיה היוונית אורתודוכסית שעל שפת הכנרת , מגדלא והממצאים שנתגלו עם סיכנ"ס מהמאה ה-1 לספ' ושוק הדגים המלוחים של העיירה עד שנחרבה ע"י הרומאים . אפשר לשלב בשייט בסירת עץ על הכנרת או בארוחת דגים טובה על שפת הכנרת .

אל פריחת הדובדבן בצפון הגולן

אל יער אודם , בריכת רם , הבניאס

בעונה זו של השנה צפון הגולן ובקעת יעפורי היפה נצבעים בצבעי הקשת של לבן- ורוד- סגול- לילך במטעי הפרי של התפוח, אפרסק, נקטרינה וגם דובדבן כמובן.

נעלה לישוב נמרוד לתצפית מרהיבה מעל עמק יעפורי ובירכת רם , נרד לשוטט בין מטעי הפרי להתרשם ולצלם ולטייל ברגל בין יער אודם לבירכת רם במסלול העובר בין חלקות מטע פורחות נהדרות.

נבקר בפארק הוולקני המפתיע , בו נעסוק בתופעת הוולקניזם , נשמע על היווצרות הרי הגעש של הגולן,על התופעות הנלוות ונחזה בפרצופו גדול הממדים של האל וולקן.

אל אצבע הגליל

בבית הקברות של כפר גלעדי נסייר בחלקה של אגודת "השומר" ונספר על דמויות מרתקות ועל תקופה מרתקת , באנדרטת האריה השואג נספר על טרומפלדור וחבריו, על אירועי תל חי ועל הפסל מלניקוב שיצר את ההנצחה הראשונה ותרם למיתוס של תל חי . גם נזכה בתצפית יפה על העמק והגולן.

נמשיך בנסיעה ברכב הפרטי ב"דרך נוף רכס הרי נפתלי" עם תצפיות יפות, מסלולי הליכה רגלית קצרה, חניוני פיקניק. הדרך עוברת בחורשות קק"ל וגם חורש ים תיכוני עם פריחה של רקפות ,כלניות ועוד.

עד לחגווי יפתח , סדקי סלע מרשימים בתוך החורש , הרפתקה לקטנים ולגדולים. נשלים את סיורנו בביקור במוזיאון הרעות החדש בנבי יושע.

אל מרכז הגולן – 50 שנה ועוד 2000

אל מרכז הגולן –
50 שנה ועוד 2000

תק' המשנה והתלמוד וגם יין, בירה ושמן זית. אום אל קנאטיר – אם הקשתות או דהיום שמו "עין קשתות ".אתר מרשים של כפר יהודי תלמודי מלפני כ-1500 שנה בו נעשית עבודה ארכיאולוגית ייחודית של חשיפה ושיחזור מלא של בית הכנסת של אז. פתיחת האתר המוסדר למבקרים צפוי בסוף הקיץ.

מפגש עם זוג חקלאים מחברי מושב גבעת יואב שיארחו בחצר המטופחת של ביתם עם קפה ועוגה טעימה וגם סיפורים על ימים ראשונים לפני 50 שנה ועל חקלאות מתקדמת וגידולים אקזוטיים וטעימים .

מעיינות סלוקייה – טיול חביב באתר אשר מטופח ופתוח לקהל ע"י מפעל מי עדן שבקצרין. בקצרין לקינוח אפשר לטעום יין משובח בייקבי הגולן, בירה במבשלת הגולן ושמן זית בבית הבד של הגולן.

מעורב גלילי - אל חורפיש, גוש חלב ומירון

דרוזים בחורפיש – באתר המקודש לדרוזים נבי סבלן גם תצפית מדהימה, גם קבר מקודש וגם שיחה עם איש המקום, אפשר גם לסייר בגרעין הכפר הישן, לבקר במועדון נשים יזמיות "רוקמות בתחרה", להכיר את "כפר הילדים" הדרוזי .

בגוש חלב לסייר ברחובות הכפר הציורי , בסמטאות עתיקות, בכנסיה עתיקה וחדשה , שרידים לכפר היהודי הקדום בו התגורר גם יוחנן מגוש חלב לפני כ-2000 שנה, אפשר גם לפגוש מוזיקאי מקומי שממזג בנגינתו מזרח- מערב, לבקר ביקב מקומי, לשמוע על הכנת ערק זחלוואי וגם על המרונים והארמית שפת תפילתם שחוזרת להישמע כשפתם המקורית. גם לטעום מהמטעמים המקומיים באחת ממסעדות הכפר.

על "דרך נוף בירייה" בתוככי יערות בירייה הקסומים נתפאל מפריחות האביב, נבקר בשרידי הכפר נבוריא וביכנ"ס קדום שנותר לספר על חיים יהודיים שוקקים בלב הגליל.

תרצה ניב | מורת דרך
טיולי אביב
תרצה ניב | מורת דרך
טיולי אביב
תרצה ניב | מורת דרך
טיולי אביב
תרצה ניב | מורת דרך
טיולי אביב
טיולי אביב
תרצה ניב | מורת דרך
תרצה ניב | מורת דרך
טיולי אביב