אטרקציות בגליל

קטיף דובדבנים ופירות יער בכפר גוש חלב. כן גם בגליל אפשר בד"כ ליהנות מחוויה של קטיף דובדבנים ופירות יער, מידי שנה בעונה המתאימה. בעל המטע הוא חקלאי עם שורשים משפחתיים של חקלאות משובחת, גם מספר לנו על עצמו וכל הכפר והעדה המרונית אליה הוא משתייך. מפגש מעניין וטעים מאד מאד…

טיולי ג'יפים , טרקטורונים , רייזרים וכו' – בדרכי עפר, על רקע נופים מרהיבים של הגליל העליון, עמק והחולה והסביבה. אל המעיינות וערוצי הנחלים העמוקים, אל אתרים לא מוכרים שלא ניתן להגיע אליהם אלא ברכבי 4*4 .  עם הסברים מקומיים של אנשי האזור ובסה"כ – חוויה בלתי נשכחת .

אמניות בישובים גילון/צורית שחברו יחד להקים עמותת אמנות ומציגות את עבודתן האישית והמיוחדת, כל אחת בביתה ובסדנא שלה. מפגשים מרתקים עם נשים מעוררת השראה על רקע נופי הגליל הנפלאים.

אמנויות של פסיפס, טלאים, קדרות, זכוכית ועוד ועוד .

פיסול ברזל בפסוטה –  וליד חורי אמן ברזל ברמה בינלאומית, מספר על עצמו ועל התפתחותו כאמן, מספר ומדגים את עבודתו המיוחדת ומעוררת הדמיון, משתף ברעיונןת שמאחורי עבודתו, ומעביר לנו מפגש שהוא חוויה מרגשת.

 

"בית רימה" בפסוטה – מפגש מרתק עם אישה מרשימה שבחרה להקים את משפחתה וביתה דוקא בכפר אבותיה, חזרה לבית סבא ופתחה בו בית למפגש של בני הנוער של הכפר, של נשות הכפר בינן לבין עצמן, עם אורחים שבאו לרגע, עם אמנות של מוזיקה, ציור, עיצוב אופנה, עוגות וכו'.  

היא מספרת על עצמה ועל פועלה בכפר ומארחת בחום ובאהבה.

מוזיקאי בגוש חלב מפגש מוזיקלי בין מזרח ומערב, אצל ג'ורג' בגוש חלב.

גם סיפורים בחן ובהומור וגם מוזיקה טובה מגוונת עם שירה, גיטרה, עוד ועוד .

בבית אבן נאה בראש הכפר, עם נוף מרהיב של פסגת המירון והסביבה.

מוזיקאי במטולה- "תיבת הנגינה של זמי" . בעל אוסף של מאות כלי נגינה עליהם הוא מספר ומנגן להפליא,

בביתו הנעים במושבה הוותיקה מטולה.

צ'רקסים בריחניה – אצל נלצ'יק יש גם מסעדה, גם מוזיאון, גם הרצאה וסיור בגרעין הכפר העתיק.

בחן ובסבר פנים יפות הוא מארח, מכבד ומרצה על המורשת הצ'רקסית, על אופיה של העדה, על ההיסטוריה שלה ועל יחסה וקשריה המיוחדים עם מדינת ישראל עם הקמתה .

ועוד… ועוד… ועוד…