לטייל עם תרצה ניב בכיף ובעניין .

1. דובדבנים , אמנות  וקולינריה אצל הדרוזים בגולן

נסייר רגלית בכפר מג'דל שמס , בין סמטאות גרעין הכפר הישן, מאגר המים שעדיין מספק מים מהמעיין שמעבר לגבול, החלווה-בית התפילה הדרוזי ועוד. ונגלה את הרוח הצעירה והחדשה שנושבת בכפר לאחרונה : "פאריס של הגולן". צצים בו פאבים, מסעדות, בתי מלון וגלריות ויש התעוררות תיירותית מרתקת.

ניפגש עם אמנים כמו הפסל שיצר את פסלי הכיכרות וגם גידל דור של אמנים צעירים בעקבותיו, ילווה אותנו ויספר על עבודותיו בכפר ובסדנא שבמטע, יכיר לנו את אשתו שגם היא אמנית קרמיקאית ובתו המוזיקאית , נכיר אמן צעיר שפתח גלרית ציורים .

גם נטעם ונלמד את רזי הכנת הכנאפה הטעימה ביותר במז' התיכון, נפגוש את הנשים שמכינות פיתות משובחות על הסאג' עדיין כמו פעם וגם תחנת קמח עדכנית ומודרנית בה טוחנים  קמח משובח לפי טעמה של כל משפחה.

גם נתארח בביתה של דרוזית מסבירת פנים שתכבד במעשה ידיה להשתבח וגם תספר על עצמה , על האישה הדרוזית היום ועל הכפר בכלל.

וכמובן שנזלול ונקטוף ונביא הביתה מן הפרי המשובח , המרהיב ביופיו , המעורר שמחה ותשוקה וגם בעל סגולות בריאותיות -  הדובדבן ופירות יער אחרים .

 

2. טיול מעיינות ומים קייצי .

עכשיו לקראת הקיץ החם נתכנן טיולים רטובים במסלולי נחלים שוצפים, בפינות מוצלות בטבע , כמו למשל : לאורך נחל הצבני במסלול הכי יפה בארץ המשלב טיול רגלי במים ומחוצה להם, צמחית נחלים נפלאה , צל עצי דולב ענקיים ומרשימים , מים צוננים ומרעננים ואתנחתות רטובות על גדת הנחל בפינות חמד קסומות .

נשלב סיורי ערב : צפת , טבריה , ראש פינה או מטולה .

כשהשמש שקעה נצא לסיור ערב נעים בסמטאות העיר העתיקה של צפת או טבריה ונספר על עבר והווה .  

נוכל לשוטט ברחוב הראשונים של המושבות ראש פינה או מטולה ולהאזין לרחשי החיים של 120 השנים מאז ראשיתן.

נשלב גם אטרקציות כמו : שייט קייאקים מהנה , טיול ג'יפים משולב בכתב חידה אתגרי , נהיגה עצמית בטרקטורון / ריינג'ר , פריסה של אבטיח קר , קפה או ארוחה מלאה .

ביקור וטעימות במוזיאון השוקולד , בחוות התבלינים בחולתה , במכוורת הדבש בשמיר , קטיף דובדבנים או פירות יער לפי העונה , טעימות יין ובירה ממגוון ייקבי הגליל והגולן .

כמובן נשלב גם תצפיות , הסברים וסיפורים  מרתקים .

     ועוד ועוד  ועוד  הצעות מרתקות ומהנות

            

עוד המלצות באזור:

שמורת העיון  , שמורת הבניאס , נחל החצבני 

פינות חמד במעיינות הגולן 

אנדרטת אסון המסוקים , תל פאחר

בית אוסישקין, חצר תל חי המחודשת ,

מכוורת שמיר, שירת העשב, חוות התבלינים בחולתה